توده – جرم تلگرام ایرانی رایگان خبر

توده – جرم: تلگرام ایرانی رایگان خبر علم و تکنولوژی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود / عارف

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با اعتبار رأی اوج که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات

وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود / عارف

عارف: وفاق میان اصلاح طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود

عبارات مهم : ایران

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با اعتبار رأی اوج که برخاسته از گفتمان اصلاح طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار کشور عزیزمان ایران بدهد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف که قرار بود عصر امروز در مراسم تقدیر از اعضای ستاد اصلاح طلبان پایتخت کشور عزیزمان ایران صحبت کند، به علت حضور در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس، پیامی را به این مراسم ارسال کرد.

وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود / عارف

متن خبر به این شرح است: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رخدادی بزرگ و شگفتی آفرین بود که می توان از خلال فرایند و نتیجه های این انتخابات درس های مهمی را گرفت و تجربیات ارزشمندی را دریافت.

شاید مهمترین، و البته شیرین ترین آن، نقش برجسته و حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف کشورمان و بخصوص مردم عزیز پایتخت کشور عزیزمان ایران در این انتخابات بود. این حضور گسترده نشانگر درک درست و عمیق مردم از شرایط حساس کشور و اوج رفتن سطح نیاز به همکاری در امور خطیر اجتماعی و از جمله نقش آفرینی مؤثر در تعیین آینده کشور است.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با اعتبار رأی اوج که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات

از سوی دیگر بروز بعضی کارها تلخ و غیر اخلاقی مانند طرح شعارهای عوام فریبانه جهت کسب آراء و ارائه لیست های موازی با استفاده از شعارهای بعضاً اصلاح طلبانه موجب آن شد که بسیاری از اصلاح طلبان با نگرانی های جدی روبرو شوند. ولی نتیجه انتخابات نشان داد که مردم ما از چنان بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند و به چنان سطحی از ادراک اجتماعی رسیده اند که هیچ یک از این کارها و دیگر کارها جهت سوق دادن رأی آن ها به جهتی خاص، تاثیری بر خواست آنان نخواهد داشت.

نکته مهم دیگر، گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود. تجربه دهه های گذشته نشان داده است که هرگاه اصلاح طلبی با همدلی و فداکاری همراه بوده، توانسته است از سخت ترین گذرگاه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عبور کند و بر تصویر هر وقت که وفاق مورد نیاز بین آن ها وجود نداشته هست، رقیبان توانسته اند میدان داری کرده و آسیب های جدی بر این تفکر و جریان اصیل مردمی وارد نمایند.

در انتخابات اخیر، اصلاح طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند صورت ای منسجم از خود نشان داده و علی رغم پاره ای اختلاف سلیقه ها، در اصول با اتفاق نظر عمل کنند. بی شک اگر این وفاق در بین ما نبود، مردم نیز نمی توانستند دلگرم و مطمئن به حمایت از اصلاح طلبی و کاندیداهای اصلاح طلبان بپردازند. همچنین عنوان شاخص ارزنده دیگری را که در این انتخابات جلوه ای قشنگ به حرکت اصلاح طلبان داد، از خود گذشتگی بعضی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و دِه در جهت حفظ وحدت و منافع کلان اصلاح طلبی بود. آنچه این دوستان از خود نشان دادند، اثبات گر این عنوان بود که اصلاح طلبان به شعارهای خود و پیمان خود با مردم وفادارند و هرگاه پای منافع و صیانت از انسجام اصلاح طلبی در میان باشد از هیچ ایثاری فروگذار نخواهند کرد.

وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود / عارف

در کنار نقش سازنده و تأثیر گذار مردم، بی شک حضور و تلاش تک تک شما عزیزان در قالب ستادهای مختلف، توانست تصویرگر حماسه ای بزرگ شود که یقیناً تأثیر آن تا سال های متمادی در کشور باقی خواهد بود. بویژه باید از تلاش متعهدانه زنان، جوانان و اصحاب رسانه در این کارزار غرور آفرین تقدیر و تقدیر کنم. ولی باید به یاد داشته باشیم که کار تمام نشده هست. مردم به ما اعتماد کرده و همچون هر لحظه ما را مدیون دوستی خود کردند و اینک وظیفه ما است که با درک خبر ارزشمند آنان و با هوشیاری و کار زیاد و موثرتر پاسخ آن ها را به عالی ترین وجه بدهیم.

رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی اکنون با اعتبار رأی اوج که برخاسته از گفتمان اصلاح طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار کشور عزیزمان ایران بدهد. همچنین نهاد شوراهای شهر و دِه که میراث گرانسنگ دولت اصلاحات است بویژه شوراهای شهر کلان شهرها باید با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته کارها درخور توجه ای جهت شهروندان انجام دهند و از هرگونه واگرایی به شدت پرهیز کنند.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با اعتبار رأی اوج که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات

در آخر مراتب امتنان خود را خدمت همه همکاران ارجمند ستاد اصلاح طلبان پایتخت کشور عزیزمان ایران تقدیم کرده و ضمن سپاس از برگزاری این برنامه محترم و باشکوه، از اینکه علی رغم خواست قبلی، مبنی بر حضور در جمع صمیمی و پر شور شما عزیزان، به علت لزوم شرکت در جلسات مهم مجلس شورای اسلامی اطراف بررسی کابینه پیشنهادی مدیر جمهور محترم، توفیق زیارت شما را نیافتم، پوزش می خواهم.

همه شما عزیزان را به خدای بزرگ می سپارم و برایتان سلامتی و شادکامی و توفیق زیاد در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و دوام تفکر اصلاحات خواستارم.

وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود / عارف

محمدرضا عارف

واژه های کلیدی: ایران | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | شورای اسلامی | انقلاب اسلامی | نتیجه انتخابات | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz