توده – جرم تلگرام ایرانی رایگان خبر

توده – جرم: تلگرام ایرانی رایگان خبر علم و تکنولوژی

گت بلاگز عمومی شناسایی 25 گونه از انواع قارچ های خوراکی به وسیله منابع طبیعی

قارچ یکی از خوشمزه ترین انواع مواد خوراکی است که استفاده های مختلفی از جمله درمان امراض از آن می شود. قارچ ها انواع و

شناسایی 25 گونه از انواع قارچ های خوراکی به وسیله منابع طبیعی

قارچ یکی از خوشمزه ترین انواع مواد خوراکی است که استفاده های مختلفی از جمله درمان امراض از آن می شود. قارچ ها انواع و گونه های بسیار مختلفی را مشمول بر می شوند که در صورت برخورد با نوع سمی آن باید بسیار مراقب بود. جهت شناسایی انواع قارچ ها با بی بی نیمز همراه باشید.

یک محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: حدود 25 گونه قارچ خوراکی شناسایی شده است است.

شناسایی 25 گونه از انواع قارچ های خوراکی به وسیله منابع طبیعی

دکتر اسفندیار حسنی مقدم اظهار کرد: همه قارچ ها خوراکی نبوده بلکه در میان آنها انواع غیرسمی و غیرخوراکی نیز وجود دارد. بنابراین قبل از مصرف آنها باید از غیرسمی بودنشان اطمینان حاصل کرد.

وی با بیان اینکه در میان قارچ های خوراکی تنها تعداد محدودی به وسیله انسان جهت تغذیه پرورش داده می شوند، افزود: حدود 25 گونه از 2000 گونه خوراکی به صورت اهلی درآمده اند و اکثراً به شکل وحشی در محیط زیست رشد می کنند.

حسنی مقدم ادامه داد: قارچ های خوراکی به علت دارا بودن بافتی لذیذ و معطر توانسته اند جایگاه خود را در رژیم غذایی اکثر مردم پیدا کنند به طوری که سرانه مصرف قارچ در بعضی کشورهای صنعتی بسیار بالاست.

این پژوهشگر مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با بیان اینکه تاریخ مصرف قارچ های خوراکی به عنوان غذا و دارو به وقت های بسیار دور برمی گردد، گفت: شرایط محیطی حاکم بر غارها نظیر دما و رطوبت ثابت، این مکان ها را به عنوان مناسب ترین محل های پرورش قارچ از قدیم الایام مطرح ساخته است.

قارچ یکی از خوشمزه ترین انواع مواد خوراکی است که استفاده های مختلفی از جمله درمان امراض از آن می شود. قارچ ها انواع و

وی تصریح کرد: با این حال عدم دستیابی همیشگی به غارها و نبود شرایط بهداشتی مناسب در آنها، تولید اقتصادی قارچ را با محدودیت مواجه ساخته است که با پیشرفت دانش بشری پرورش و تولید قارچ به ساختارهای مصنوعی در روی زمین کشیده و باعث برطرف محدودیت های پرورش آن در سطح تجاری شد.

حسنی مقدم خاطرنشان کرد: با توسعه امکانات و پیشرفت دانش بشری، سیستم های متحرک جایگزین سیستم های ثابت پرورش قارچ شدند و توسعه سیستم هایی همچون جعبه ای و کیسه ای عملیات تولید قارچ را به صورت چندطبقه ای درآورد.

منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: خوراکی | محدودیت | شناسایی | منابع | طبیعی | سیستم | انواع | لرستان | خوراکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz